Yozgat Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi geleneksel bir alternatif bir tedavi yöntemidir bu tedavi tarihte ilk kez milattan önce 5.000’li yıllarda Mısır  antik kentinde hasta kişiler üzerinde tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır.

Uygulama şekli bakımından %100 doğal bir tedavi yöntemi olan hacamat günümüzde kullanılan modern tıp tedavileri içerisinde kullanılan ilaç ve kimyevi kimyasal maddeler içermemesi dolayısıyla da her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilip alınan bir tedavi olmaktadır

hacamat tedavisi vücudunda kan pıhtılaşması rahatsızlığı bulunan kişilere uygulanamamaktadır yine kronik rahatsızlığı olan kişi veya kişilerin Hacamat tedavisi olmaya karar verdikten sonra mutlak surette doktorlarına başvurmaları ve  gerekli gördüğü tetkikleri kontrol – tahlilleri yaptırmaları bunların sonucuna göre doktorun tavsiyesi üzerine Hacamat tedavisi yaptırmaları gerekmektedir.

Tedavinin uygulanacağı merkezin sağlık kuruluşu olması ve temiz nezih bir ortam olması gerekmektedir. Hacamat tedavisi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilen bir alternatif tıp tedavi yöntemidir.

 

Vücudun tedavi uygulanacak bölgesine göre oturur şekilde veya yüzüstü uzanarak steril jilet uçları ile temizlenmiş cilt yüzeyine çizikler atılarak kılcal damarlar içerisinde birikmiş bulunan pis pıhtılaşmış kirli kanın dışarı atılması ve bu kirli kanın kupalar kullanılarak vakumlama yöntemi ile dışarı atılmasını işlemine hacamat denir.

Hacamat tedavisi uygulayan erkeğe haccam kadına ise haccame  denilmektedir.

 

 

Hacamat tedavisinin faydaları saymakla bitmemektedir konuyla alakalı yapılan araştırmalarda her gün yeni faydalarının keşfedildiği Hacamat tedavisi vücuttaki stresi azaltıp baş dönmelerini en aza indirdiği vücuttaki halsizlik ortadan kaldırılması daha enerjik etmeye yardımcı olmasa vücuttaki bulunan  kirli kanın vücuttan atılması gibi birçok faydası mevcuttur.

Yozgat Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler 

 

Dr. Tuba Aksan 

İletişim Bilgileri

YOZGAT HACAMAT 

tel 0 539 218 96 04

 

 

YOZGAT HACAMAT TEDAVİSİ

 Adres: Lise Cad. Görpe Apt. No:2, 66700 Merkez/Sorgun/Yozgat, Türkiye
 Telefon: (0354) 217 4040

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*