Tunceli Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi günümüz modern tıp tedavisi karşısında vücuda uygulanır şekli bakımından %100 doğal bir şekilde uygulanan geleneksel bir alternatif tıp  tedavisidir. tedavinin ilk olarak kullanıldığı dönemlere bakılacak olursa tarihsel öncesi çağlara dayanan bu tedavi günümüzde de tedavi biçimi bakımından merak konusu olup bu uygulamayı kullanan kişi sayısı günden güne artış göstermektedir

Hacamat tedavisi tarihte ilk kez milattan önce 5000 yıllarında Mısır antik kentinde hastalara tedavi amaçlı olarak uygulanmıştır.

Bu tedavi hem kadınlar hem de erkeklere uygulanabilen bir tedavi yöntemidirtedaviyi uygulayan erkek kişiye haccam tedaviyi uygulayan kadına ise haccame denilmektedir.

Yapılan araştırmalarda elde edilen verilere göre tedavisi 2 yaşından itibaren uygulanabilmektedir yine tedavi son uygulama yaşı olarak 70 yaşı baz alınmıştır kronik rahatsızlığı olanların doktorlarına başvurmadan ve gerekli gördükleri hallerde tahlil ve kontrolleri yaptırmadan Hacamat tedavisi de dahil olmak üzere hiçbir tedaviyi yaptırmamaları gerekmektedir.

Hacamat tedavisi nasıl yapılır ?

Hacamat tedavisinin nasıl uygulandığına gelecek olursak bu tedavi vücudun uygulanacağı bölgesine göre oturur vaziyette veya yüz üstü uzanmak sureti ile temizlenmiş cilt yüzeyine steril jilet uçları ile kesikler atılarak vücut içerisindeki kılcal damarlarda mevcut bulunan pıhtılaşmış kirli pis kanı dışarı atılması ve bu kanında kupalar kullanılarak vakumlama yöntemi ile dışarı atılması işlemidir. Hacamat tedavisi ile alakalı bilinmesi gereken en önemli şey tedavi uygulayacak kişi veya kişilerin konu hakkında uzman doktor veya hekim olmaları gerekmektedir merdiven altı ve ikinci sınıf merkezlerde uygulanan tedavilerde istenmeyen olumsuz sağlıksız birçok sonuç meydana gelebilmektedir.

Lütfen sizler de doktor tavsiyesi almadan hiçbir tedaviye başvurmayınız
uzman doktor veya hekim dışında kimseden tedavi almayınız.

 

Tunceli Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Doçent Doktor Kenan Şener

İletişim Bilgileri

Adres:  Mustafa Kemal Mah. 2129 Sok. No:6/1 Çankaya / Ankara

klinik pertek tunceli hizmet vermektedir

Tel: 0312 219 54 77

 

Email:  info@drkenansener.com

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*