Sivas Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Sivas’ta hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler ile alakalı ele aldığımız bu yazı dizimizde sizlere Hacamat tedavisi hakkında genel bilgiler paylaşacağız. Hacamat tedavisi vücudun ihtiyaç duyduğu bölgeye göre oturur şekilde veya uzanarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama şekli ise vücudun ihtiyaç duyduğu bölgeye steril jilet uçları ile vücuda küçük kesikler atılarak kılcal damarlar içerisindeki kirli kanın vücuttan dışarıya atılması ve bu kirli kanın kupalar kullanarak vakumlama şeklinde vücuttan atılması şeklinde olan tedavidir. Hacamat tedavisi , mutlaka konunun uzmanı doktor veya hekim tarafından sağlıklı bir ortamda konuya vakıf şekilde uygulanmalıdır aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir tedavi almayınız. Hacamat tedavisi tarihçesine baktığımızda bu tedavi , geleneksel bir alternatif tıp uygulaması olması dolayısıyla tarih başlangıcı öncesine dayanmaktadır. Hacamat tedavisi ilk kez milattan önce 5000 yıllarında Mısır antik kentinde hastalara tedavi olarak uygulanmıştır.

Faydaları sıklıkla tekrarlanan hacamat tedavisi vücutta kronik hale gelmiş olan baş ağrılarının giderilmesinden , vücuttaki Stresin alınmasına , bel ve eklem ağrılarının giderilmesinden , vücuttaki kan akışının hızlanmasına ve vücudun daha dinç hissetmesini sağlanması gibi daha fazla fazla faydaları mevcuttur.

bazı araştırmalarda elde edilen bilgilere göre Hacamat tedavisi uygulanacak kişinin tedavi almadan önceki 2 gün boyunca hayvansal gıda alımını durmaları gerekmektedir bu durum yine hacamat tedavisi yapıldıktan sonraki 24 saatlik süre içerisinde de devam etmelidir

Sivas Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

 

Dr.Kadriye KAYABAŞI

hacamat

tel: 05050712322

 

Uzm. Dr. Neslihan Taş 

Adres

Kızılırmak Mahallesi M. Fethi Akyüz Caddesi No:8, Sivas

Dr. Enis Doğramacı 

Adres

Sivas Numune Hastanesi
 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*