Şırnak Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Şırnak ilinde yaşayan vatandaşların harcama tedavisine olan ilgi ve alakana her geçen gün çok yüksek düzeyde artış göstermektedir farklı kitlelere hitap etme anlamında gün geçtikçe popülerliği artış gösteren Hacamat tedavisi günümüz modern tıp ilaç tedavisi karşısında bunlara zıt olarak tamamen %100 doğal olarak uygulanan geleneksel bir alternatif tıp tedavisi yöntemidir.

Hacamat tedavisi ilk ne zaman ve nerede kullanıldı ?

Hacamat tedavisi geleneksel bir alternatif tıp tedavisi olması dolayısıyla tarihçesi milat öncesi dönemlere dayanmaktadır ilk örneklerine bakılacak olursa bu tedaviyi ilk kez milattan önce 5000 yılında Mısır antik kentinde hasta olan kişiler üzerinde tedavi amacıyla uygulanmıştır.

Hacamat olma yaşı kaçtır ?

Çeşitli kaynaklardan yaptığımız araştırmalar sonucu elde ettiğiniz verilere göre hacamat tedavisinin başlama yaşı 2 yaş ve üzeri olarak belirtilmiştir yine bu tedavinin 70 yaşına kadar yapılabileceği öngörülmektedir ancak Hacamat tedavisi vücudunda kan pıhtılaşması rahatsızlığı olan kişilere yapılamamaktadır.

Asla unutulmamalıdır ki hacamat tedavisinin yaptırmaya karar veren ve vücudunda devam etmekte olan kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin doktor tavsiyesi almadan ve gerekli tetkik ve kontroller yaptırmadan asla Hacamat tedavisi veya başka bir tedavi olmamaları gerekir.

Hacamat tedavisi kadınlara da erkeklere de uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Hacamat tedavisinin faydaları nelerdir ?

Hacamat tedavisinin vücuda olan  faydaları ,  sadece tedavinin uygulandığı yer ile sınırlı kalmamakla birlikte bir sürü faydası mevcuttur. Bu faydalardan bazılarını sıralayacak olursak : vücuttaki kronik hale gelmiş olan baş ağrılarının neredeyse  tamamen giderilmesi vücuttaki stresin atılması , kirli kan atıldıktan sonra temiz kan dolaşımının hızlanması vücuda enerji vererek halsizlik halinin giderilmesi metabolizma hızlandırması gibi daha bir sürü faydası mevcuttur.

Lütfen sizler de Hacamat tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonra bu tedavi uygulayacak kişiler ve uygulanacak sağlık merkezi hakkında gerekli araştırmaları yapmadan ve doktor tavsiyesi almadan tedaviye başvurmayınız

Şırnak Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

 

Şırnak Cizre Hacamat VEHBİ VARIŞLI 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

tel: +90 543 477 44 52

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*