Rize Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Tarihsel geçmişi çok çok eski dönemlere dayanan Hacamat tedavisi günümüz modern 21 gün geçtikçe daha çok araştırmalara tez  konusu olup daha farklı kitleler tarafından inceleme ve derinlemesine sorgulaması yapılan  bir geleneksel alternatif tıp tedavi yöntemidir.

Hacamat tedavisinin nerede ve ne şekilde kullanılacağı çok bilebilir tedavinin uygulanacağı sağlık merkezini sağlıklı siteril temiz nezih bir ortam olması ve tedavi uygulanacak kişilerin konu hakkında uzman hekime doktor olması gerekmektedir aksi halde tedaviden fayda beklemek yerine vücudumuza zararlar verebileceği gerçeği unutulmamalıdır.

Tedavi ihtiyaç duyulması halinde birkaç seansta meydana gelebilmektedir Sen sürelerini merak edecek olursa bu tedaviyi uygulayan doktor baya uzmana göre konu farklı gösteriyor olsa da genel itibariyle 30 ile 60 dakika arasında tedavi süresi değişmektedir.

Hacamat tedavisinin oynamak isteyen kişilerin devam eden rahatsızlıkları hastalıkları varsa doktorlarına danışmadan ve istedikleri gerekli gördüğü kontrolleri yaptırmadan önce tedaviye başvurmaları asla önerilmez.

Ayrıca bilinen yine bazı bilgilere göre vücudunda kan pıhtılaşması hastalığı rahatsızlık durumu bulunan kişi veya kişilerin bu tedaviyi uygulamaları yasaktır bu kişilere Hacamat tedavisi uygulanmaz.

Hacamat tedavisi ile ilgili Peygamber efendimiz (s.a.v) in hadisi şerifleri mevcuttur. Dolayısıyla Müslümanlarca Hacamat tedavisi ne verilen önem daha da artmaktadır.

Hacamat tedavisini uygulayan erkek kişiye haccam denilir bu tedaviyi uygulayan kadına ise haccame denilmektedir.

Tedavi uygulamaya karar veren kişileri konu hakkında yeterince bilgi sahibi olduktan sonra bu tedavinin uzmanı doktor ve hekimlere başvurmaları onlara bu tedaviyi uygulatmaları gerekmektedir.

 

 

Rize Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

 

Rize Hacamat Derneği

AdresMerkez, Atatürk cad Tuzcuoğlu iş merkezi piri çelebi mah no 318/301 Kat 3 Rize, 53000 Rize

RİZE DEVLET HASTANESİ

Adres : Eminettin Mahallesi Rize Valiliği Karşısı RİZE
Telefon : + 90 464 213 05 00 (PBX)
Faks : + 90 464 214 16 44
E-mail : rizedhs7@saglik.gov.tr

Rize Hacamat ve Sülük Tedavisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*