Osmaniye Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Osmaniye de hacamat tedavisine olan ilgi ve alaka her geçen gün çok yüksek düzeyde artış göstermektedir. Yapılan tedavi sonrası vücudun neredeyse tümünde görülen olumlu sonuçlar üzerine bu tedavi daha da merak uyandırmaktadır.

Hacamat tedavisi ile ilgili hadisi şeriflerin bulunması dolayısıyla İslam dininde Müslümanlar tarafından hacamat tedavisine olan ilgi ayrı bir düzeyde olmuştur. Tedavinin sonrasında uygulamayı yaptıran kişilerle yapılan görüşmelerde elde edilen verilere göre tedavi vücutta manevi bir rahatlama da sağlamaktadır.

Hacamat tedavisi , vücudun tedavi gerektiren bölgesine göre oturur şekilde yada uzanıp uygulanabilen bir uygulamadır

 

Hacamat nasıl uygulanır ?

Hacamat tedavisi , temizlenmiş cilt yüzeyine steril jilet uçları kullanılarak çizikler atılarak kirli pis kanın kılcal damarlar içerisinden atılması ve bu kanın kupalar kullanılarak vakumlama yöntemiyle dışarıya alınması işlemidir. Tedavi hem kadınlara hemde erkeklere uygulanabilen bir yöntemdir.hacamat tedavisini yapan erkeklere haccam kadınlara ise haccame denilmektedir.

Hacamat tedavisi ne zaman başlar ?

Tedavi ile ilgili yapılan araştırmalarda ulaştığımız verilere göre Hacamat tedavisi ilk olarak 2 yaşından itibaren başlar ve bu tedavi yaklaşık olarak 70 yaşına kadar olan kişilere  uygulanabilmektedir.

Hacamat ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şey , tedaviyi uygulayacak kişi veya kişilerin mutlaka konu hakkında uzman doktor veya hekim olmaları gerekmektedir.

Hacamat tedavisi gerekli görüldüğü kadarıyla bir veya daha fazla seanslar halinde uygulanmaktadır. Seans süreleri uygulayan kişilerle göre değişse de genel itibariyle 30 ile 60 dakika arasında olmaktadır.

Hacamat olmaya karar veren kişilerin mutlaka doktorlarına başvurup gerekli gördükleri hallerde tahlil ve tetkikleri yaptıktan sonra tedaviye başvurmaları gerekmektedir. Lütfen sizler de doktor veya uzman hekim olmayan hiç kimseden hiçbir tedavi yaptırmayınız

Osmaniye Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

HACCAME FATMA 

adre : Mimar Sinan Mahallesi Atatürk Caddesi Kardelen Apt Kat :14 D16  Merkez / Osmaniye
Telefon : 0(505) 213 44 91
Gsm : 0(505) 234 15 57
Fax : 0(505) 213 44 91
E-posta :
Web :
Firma Yetkilisi : Fatma Bayram
Hizmet Bölgesi : Osmaniye

 

 

 

Doğar Sağlık Merkezi

Raufbey, Alparslan Türkeş Cd. Karanfil Sitesi D:No:55\E, 80010 Osmaniye Merkez/Osmaniye, Türkiye

Saatler

Uzm. Dr. Fatih Mehmethan Paşaosmanoğlu 

Adres
Maraşal Fevzi Çakmak Mah. No:2 Musa Şahin Bulvarı, Osmaniye Merkez, Osmaniye
Osmaniye Özel İbn-I Sina Hastanesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*