Ocak Ayı Hacamat Günleri

Genel kabul edilen görüşe göre Çarşamba ve Cuma günleri Hacamat Yapılmamaktadır

yine unutulmamalıdır ki doktor tavsiyesi almadan herhangi bir tedavi yaptırılmamalıdır.

Hacamat günleri ay takvimine göre belirlenmektedir hicri takvime göre belirlenen bugünlerde yaptırılan uygulamanın daha da faydalı olabileceği düşünülmektedir hacamat takvimi çerçevesinde yapılacak olan bu uygulama olası farklı bazı durumlarda acil olması söz konusu olduğunda herhangi bir hicri veya miladi takvime uyumaya gerek kalmaksızın da yapılabilir.

Sünnet amaçlı veyahutta başka türlü keyfi veyahutta detoks maksadıyla Hacamat tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin hicri hacamat günleri içerisinde hacamat yaptırmaları herkese tavsiye edilmektedir.

Herhangi bir rahatsızlığı Ağrı sızısı olanların da yine herhangi bir takvim gününü beklemeden hacamat yaptırması gerekebilmektedir.

Hacamat Takvimi Nedir ?

Hacamat tedavisinin ne zaman uygulanacağını belirten günlerin olduğu takvime hacamat takvimi denir.

Bu takvimden miladi takvime göre herhangi bir ayın hangi gününde hacamat tedavisi yapılabileceği bilgisini bulabilirsiniz. Hacamat takviminin hazırlanmasında hicri takvimden faydalanılmıştır çünkü hicri takvim ayın hareketlerinden hareketle  hazırlanmıştır.

Yine hicri takvime göre her ayın 15’i 17’si 19’u 21’i 23’ü ve 25’i Hacamat tedavisi uygulamak için uygun zamanlar olduğunu belirtmektedir.

Ay içerisindeki sünnet olan hacamat günleri ise bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre ayı içerisindeki ayın 17’si 19’u ve 21’i sünnet olan hacamat günleri olarak bilinmektedir. Lütfen sizler de doktor tavsiyesi almadan ve herhangi bir kronik rahatsızlığınız var ise gerekli tetkik ve kontrolleri yaptırmadan Hacamat yaptırmak için bir gün belirlemeyiniz

Hacamat tedavisi İslam dinine göre Peygamber efendimiz tarafından uygulandığı bilinen sünnet bir geleneksel alternatif tıp uygulaması olması dolayısıyla da ayrıca bir öneme sahiptir. Hacamat yaptırmaya karar veren kişilerin acil bir durum mu yoksa dünya uydusu olan ay’ın dolunay halini aldıktan sonra küçülmeye gittiği dönem başladığı zaman aralığında tedaviyi yaptırmaya başlamalıyız bu zaman dilimi ayın çekim gücü etkisiyle vücudumuzdaki atık maddelerin cilt yüzeyine en yakın olduğu zaman dilimidir.

bahar ayı hacamat günleri hacamat günleri hacamat altın günleri ocak ayı hacamat günleri kupa tedavisi  sünnet hacamat günleri

 

OCAK AYI HACAMAT GÜNLERİ

18 Ocak Salı

20 Ocak Perşembe

22 Ocak Cumartesi

24 Ocak Pazartesi

26 Ocak Çarşamba

 

 

 

 

 

  • SÜNNET GÜNLER
  • DİĞER HACAMAT GÜNLERİ 
  • HACAMAT YASAK GÜNLER

Sünnet olarak bilinen hacamat günleri : Perşembe  20 Ocak  2022

 hacamat günleri: 22-23-24-25-27-29-30-31 Ocak 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*