Niğde Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi günümüz modern tıp teknikleri karşısında %100 doğal uygulanan bir tedavi yöntemidir milattan önce 5000 yıllarında dikkatli sefer ilk kez hastalara tedavi amacıyla uygulandığı bilinen Hacamat tedavisi ilaç içermeyen doğal bir geleneksel alternatif tıp uygulamasıdır

İslam dinine göre Hacamat tedavisi ile ilgili hadisi şerifleri olması müslümanlarca bu tedaviye alınan ilginin ayrı bir boyutta gelmesini sağlıyor yine bu sebeple Hacamat tedavisi uygulayan kişilerin manevi bir rahatlama hissettikleri de görülmektedir.

Hacamat tedavisi vücudun yapıldığı bölgeye ve ihtiyaç duyulması halinde bir kaç seans halinde yapılabilmektedir seans süreleri hacamat  tedavisini uygulayan kişilere göre farklılık gösterse de genel olarak 30 ile 60 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

Hacamat tedavisinin faydaları nelerdir ?

Bu geleneksel alternatif tıp tedavisi yönteminin faydaları saymakla beklemektedir kısaca bahsedecek olursak vücuttaki kronikleşmiş hale gelen baş dönmesinin sona erdirilmesi vücuttaki pis kanı dışarı atılmasını ve vücuttaki temiz kanın akışının hızlandırılması vücudu daha enerjik daha dinç hissetmesi halsizlik halinin giderilmesi stresi vücuttan alınması gibi önemli faydalar başta olmak üzere vücuda saymakla bitmeyen faydaları mevcuttur.

Hacamat tedavisi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir tedavidir tedaviyi uygulayan erkeğe haccam kadına ise haccame denmektedir.

Hacamat tedavisi tedavi uygulanacak bölgeye göre oturur vaziyetler veyahutta yüzüstü yere uzanmak suretiyle uygulanabilir

 

 

Hacamat tedavisinde belki de en önemli olan şey tedavi uygulayacak kişi veya kişilerin konunun uzmanı doktor ve hakim olmaları gereklidir bunun aksi olduğu durumlarda tedaviden fayda beklemek yerine vücudun herhangi bir bölgesine istenmeyen sorunlarla karşılaşılınaabilir. Devam edegelen hastalığı bulunan kişilerin doktor tavsiyesi almadan hiçbir tedavi yaptırmaları önerilmemektedir

Sizler de Hacamat tedavisi uygulamaya karar verdikten sonra mutlaka size tedavi uygulayacak kişiler hakkında gerekli bilgileri toplayın Bu doğrultuda o kişilere Hacamat tedavisi yaptırın. Yazımızın devamında Niğde ilinde Hacamat tedavisi yapan kişi ve kuruluşların ilgililerin adreslerini ve telefon numaralarını bulabilirsiniz sağlıklı günler dileriz.

Niğde Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

NİĞDE HACAMAT

dere mahallesi İpek sokak Manolya sitesi 51100 Niğde

TEL: 0506 481 00 02

Deva Niğde Hacamat Merkezi

Deniz Sk. 39 B, Selçuk Mahallesi, 51100 Niğde Merkez/Niğde, 51100 Nigde
Koordinat : 37.9634811, 34.6707282
Telefon : 05313996861

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

AdresAşağı Kayabaşı Mahallesi Hastaneler Cad 51100, Niğde Merkez/Niğde

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*