Mayıs Ayı Hacamat Günleri

Hacamat tedavisi tarihte ilk kez milattan önce 5000 li yıllarda eski antik kent olan mısır antik kentinde uygulanmaya başlanan bir alternatif tıp uygulamasıdır.

Hacamat tedavisi vücudun tedavi gerektiren bölgesine göre sitenin jilet uçları ile birlikte tedavi gerektiren bölgeye konunun uzmanı kişiler tarafından uygulanan vücudun içerisinde pıhtılaşmış bir şekilde bulunan pis kirli kanun ve toksinlerin vücuttan atılması ve atılan bu pis kanın kupalar kullanılarak vakumlama yöntemi ile vücuttan atılması işlemidir.

Hacamat takvimi hacamatın yapılacağı günün belirlendiği takvim olarak bilinmektedir hacamat takvimi yaralanırken hicri takvimden yararlanılır hicri takvimden yaralanmasının temel sebebi dolunay ile insan fizyolojisi arasındaki ilişkidir.

Hacamat tedavisinin hangi yaşlardan itibaren uyguladığı sorusu akıllara gelecek olursa bu konuyla alakalı yaptığımız araştırmalarda bazı kaynaklardan elde edindiğimiz bilgilere göre tedavi 2 yaşından sonra yaklaşık olarak 70 yaşına kadar olan herkese uygulanabilmekle birlikte vücudunda kan pıhtılaşması rahatsızlığı bulunan kişilere uygulanamamaktadır.

Hacamat tedavisini uygulayan kişilere haccam uygulayan kadına ise haccame denilmektedir Hacamat tedavisi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir tedavidir 2 yaş ile 70 yaş aralığı arasında doktorların uygulamasını uygun gördüğü bu alternatif tıp tedavisi vücuda olan faydaları saymakla bitmemektedir.

Hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişilerin herhangi bir rahatsızlığı var ise devam eden sürekli bir hastalık durumu ile alakalı doktor tavsiyesi almadan ve gerekli gördüğü hallerde istediği tetkik ve kontrolleri yaptırmadan Hacamat tedavisi de dahil başka hiçbir tedaviye başvurmamaları gerekmektedir.

Hacamat tedavisi uygulanması için normal şartlarda doğru zaman her kameri ayın ikinci haftasından sonraki günlere tekabül etmektedir.

Hacamat takvimi hicri takvime göre belirleniyor olsa bile yine takvim üzerinde miladi takvime denk gelecek günü bulabilirsiniz.

Yazımızın devamında sizler için Hacamat ile ilgili genel bilgileri verdiğimiz hacamat günlerinin hangileri olduğunu mayıs ayı içerisindeki hacamat günlerini bulabilirsiniz lütfen doktor tavsiyesi almadan hiçbir tedaviye başvurmanız sağlıklı günler dileriz..

bahar ayı hacamat günleri hacamat günleri hacamat altın günleri Mayıs ayı hacamat günleri kupa tedavisi  sünnet hacamat günleri

 

MAYIS AYI HACAMAT GÜNLERİ

16 Mayıs pazartesi

18 Mayıs Çarşamba

24 Mayıs salı

26 Mayıs Perşembe

 

  • SÜNNET GÜNLER
  • DİĞER HACAMAT GÜNLERİ 
  • HACAMAT YASAK GÜNLER

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*