Kırşehir Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi vücutta taksitlerle oluşan kirli kanın vücutta antlaşması sonrasında steril jilet uçları ile birlikte vücudun tedavi gerektiren bölgesinden kesikler atılmak suretiyle kupa kullanılarak vakumlama yöntemi ile bu kirli kanın vücuttan dışarı atılması işlemine denir

Hacamat tedavisi günümüz modern tıp uygulamaları karşısında %100 ve tamamen doğal bir tedavi olması dolayısıyla ve tarihçesi milattan önce 5000 yıllarında Mısır antik kentinde bilinen bir tedavi olması dolayısıyla tedaviye olan ilgi alaka her geçen gün artış göstermektedir ve bu tedavi ile ilgili yapılan bilimsel tetkikler tez konuları araştırma konuları sürekli bir artış göstermektedir.

Hacamat tedavisi  hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen geleneksel bir alternatif tıp tedavi yöntemidirr. Tedaviyi uygulayan kişiye haccam tedaviyi uygulayan kadına ise haccame denmektedir.

Hacamatyaptıran kişilerle yapılan mülakatlar ve konuyla alakalı bilimsel araştırmalardan elde edilen verilere göre hacamatın vücudun hasta olan bölgesine ve diğer kısımlarına birçok faydası tespit edilmiştir.

Hacamatın faydaları nedir diye bir soru  düşünecek olursak, saymakla bitmeyen faydalarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz

Vücuttaki baş dönmelerinin sona ermesi

Halsizlik halinin ortadan kalkması

Stresin vücuttan giderilmesi

Vücudun daha enerjik daha dinç hissetmesini sağlanması

Vücuttaki pis kan alınarak temiz kan dolaşımının hızlanması sağlanması

Vücuttaki tutulmalar ve kasılmalar giderilerek vücutta rahatlama sağlanması

Hacamat tedavisi her mevsimde  yapılabildiği gibi genel olarak bahar aylarında bu tedaviye başvuranların oranı oldukça yüksektir tedavi hicri ayın 17 19 ve 21.günlerinde yapılması önerilmektedir

Hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli şey hacamat tedavisi uygulanacak kişi veya kişilerin konunun uzmanı doktor hekim olmaları gerektiğidir yine tedavini uygulanacağı mekanın temizliğinizi bir sağlıklı olması ve kullanılan malzemelerin temiz olması çok önemlidir.

Ayrıca kronik rahatsızlığı olanların doktor tavsiyesi almadan ve istediği takdirde gerekli tetkikleri kontrolleri yaptırmadan bu tedaviyi yaptırmaları önerilmez..

 

Kırşehir Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

AdresBağbaşı, Şht. Sahir Kurutluoğlu Cd. No: 100, 40100 Kırşehir Merkez/Kırşehir, Türkiye

kirsehirhacamat.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*