Kilis Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Kilis hacamat merkezleri ve yapan yerler ile ilgili ele alacağımız sizlere hacamat tedavisinin ne olduğu ile alakalı kimlerin uyguladığı hangi ortamda kullanılan malzemeler Hacamat tedavisi hangi yaştan sonra yapılır ve Hacivat tarihçesi ile ilgili faydalı olabilecek birçok bilgiyi paylaşacağız.

Hacamat tedavisi tarihte ilk kez nerede kullanıldı ?

Hacamat tedavisi tarihte ilk kez milat öncesi çağlarda milattan önce 5001 yıllarda Mısır antik kentinde hasta kişiler üzerinde tedavi amaçlı uygulanmıştır günümüz modern tıp tedavi yöntemlerine karşı herhangi bir ilaç veya kimyevi kimyasal içerik kullanmadan uygulanan bu tedavi kullanım biçimi bakımından %100 doğal bir yöntem olduğu dolayısıyla gün geçtikçe daha fazla kitleler tarafından merak edilerek araştırmalara olmuştur.

Hacamat tedavisi nasıl yapılır ?

Farklı kaynaklardan yaptığınız araştırmalarda edindiğimiz bilgilere göre Hacamat tedavisi jilet uçları kullanılarak vücudun tedavi yapılacak bölgesinde temizlenmiş cilt yüzeyine çizikler atıldıktan sonra kılcal damarlar içerisinde bulunan pıhtılaşmış pis kirli kanın dışarı atılması ve bu atılan kanın kupalar kullanılarak vakumlama yöntemi ile dışarı atılması işlemidir.

İslam dinine göre Hacamat tedavisi ile Peygamber efendimizin (s.av) hadisi şerifleri bulunması dolayısıyla müslümanlarca bu tedaviye olan ilgi ve önem çok üst düzeydedir.

Yine Hacamat tedavisi ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şey bu tedavi yapacak kişi veya kişilerin doktor veya uzman hekim olması gerektiğidir Hacamat tedavisi Nezih bir sağlık kuruluşunda uygulanmalıdır.

Lütfen doktor tavsiyesi almadan hiçbir tedavi yaptırmayınız

Kilis Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

 

 

Fizyokilis Manuel Terapi ve Akupunktur

Yedi Aralık, Murtaza Cd. No:7, 79000 Kilis Merkez/Kilis

Dr.Sümeyra Torun Kliniği

Mehmet Rıfat Kazancıoğlu, Org. Safter Necioğlu Blv. 38 B, 79000 Kilis Merkez/Kilis
Hizmet verilen bölgeler: 

Kilis

Saatler

Özel Aktürk Tıp Merkezi

Tekye, Cumhuriyet Cd., 79000 Kilis Merkez/Kilis

Beşevler Sağlık Ocağı

Albay İbrahim Karaoğlanoğlu, Çelebi Sok., 79000 Kilis Merkez/Kilis

Deniz Sağlık Kabini

Mehmet Rıfat Kazancıoğlu mah. Mevlana cad. İkizler B Blok altı No :13/a, 79090 Kilis

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*