Kastamonu Hacamat Fiyatları

Kastamonu Hacamat Fiyatları

Hacamat tedavisi ilk kez milattan önce 5000 yılında Mısır antik kentinde hasta olan kişilere tedavi maksadıyla uygulanan geleneksel bir alternatif tıp tedavi yöntemidir

Hacamat nedir ?

Vücudun tedavi gerektiren bölgesine oturur vaziyette veyahutta yüzüstü yere uzan’ın olarak gerekli görülen bölgeye steril temizlenmiş olan jilet uçları ile bölgeye kesikler atılarak kılcal damarlar içerisinde birikmiş bulunan katılaşmış pis kirli mevcuttaki kanın dışarı atılması ve bunların da kupalar kullanılarak vakumlama sistemine dışarı atılması yöntemine Hacamat denir.

Hacamat  hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir tedavi yöntemidir bu tedavi 2 yaşından sonra genel itibariyle 70 yaşına kadar rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Vücudunda kan pıhtılaşması rahatsızlığı bulunan kişilere hacamat tedavisi uygulanamamaktadır. İnek vücudunda nükseden devam eden kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin tedaviye karar vermeden önce doktorlarına başvurmaları istedikleri takdirde gerekli tetkikleri yaptıktan sonra tedaviye başvurmaları gerekmektedir.

Hacamat tedavisi uygulayan erkeğe haccam bu tedaviyi uygulayan kadına ise haccame denilmektedir.

Kastamonu Hacamat Fiyatları

2022 Hacamat Fiyatları
Yapılan Yer En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Ortalama
Özel Hastane Hacamat  Fiyatları 250 TL 1.000 TL 700 TL
Özel Klinik Hacamat  Fiyatları 150 TL 300 TL 275 TL
Devlet Hastanesi veya Üniversite Hastanesi Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*