Kars Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Türkiye’nin her bölgesinde ve iline hatta ilçelerinde dahi yaygın olarak uygulanmaya baştan Hacamat tedavisi Kars ilimizde de bu ilimizde yaşayan vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırmalara konu ezilip daha çok merak edilen bir tedavi yöntemi olmuştur.

Konuyla ilgili hadis-i şeriflerin  olması dolayısıyla müslümanlarca Hacamat yaptırmak ayrı bir değer ve önem kazanmıştır. Yine hacamat yapanlarla yapılan mülakatlar elde edilen bilgiler vücuda birden fazla çok sayıda sağlıklı olumlu geri dönüşlerin olduğu görülmektedir

Hacamat yaptırmaya karar veren kişiden Hacamat ile ilgili gerekli araştırmaları yapmadan hiçbir tedaviye başvurmaları gerekmektedir.

Hacamat tedavisi :  vücudun ihtiyaç olan bölgesine konunun uzmanı doktor ve hekim tarafından jilet uçlarıyla vücutta çizikler atılarak vücut içerisinde birikmiş bulunan kirli kanın kupa kullanılarak vakumlama yapılma şekli ile vücuttan dışarı atılması işlemidir.

Hacamat tedavisi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir tedavidir. Faydaları saymakla bitmeyen bu tedavi geleneksel bir alternatif uygulamasıdır

Devlet hastanelerinde özel hastanelerde sağlık kuruluşlarında ve özelde yapılabilen hacamat tedavisinin kim tarafından yapıldığı çok önemlidir konunun uzmanı hekim veya doktor tarafından yapılmayan harcama tedavisi sağlıklı sonuçlar vermek yerine istenmeyen zararlı kötü durumlara sebebiyet verebilmektedir

Hacamat tedavisi kaç yaşından sonra yapılabilir diye bir soru aklımıza gelecek olursa doktorlardan edinilen bilgilere göre tedavi 2 yaşından sonraki tüm bireylere uygulanabilir ayrıca yine 70 yaş üstü kişilerin hacamat tedavisine başvurmadan önce doktorlara gerekli kontrolleri yaptırmadan tedaviye başvurmamaları önerilmektedir.

Kronik rahatsızlığı olanların hacamat tedavisinden veyahut da başka bir kitabı gel karar vermeden önce mutlaka doktorlarına başvurup istedikleri tetkikleri yaptırmadan hiçbir tedaviye girmemeleri gerekmektedir.

Hacamat tedavisi vücuda yapılacağı bölgeye göre farklı duruş şeklinde uygulanabilir bu durumlarda namazları oturarak veyahutta yüz üstü uzanmak şeklindedir.

Lütfen sizler de bilmediğiniz kişilere veya kuruluşlara Hacamat tedavisi veya bunun dışında hiçbir tedavi almak için başvurma yalnız iyice araştırıp kurum kuruluş veya da uygulayıcı kişi kişiler hakkında gerekli güvenilir bilgileri ettikten sonra başvurmuş sağlıklı günler dileriz.

KARS HACAMAT MERKEZLERİ VE YAPAN YERLER

Uzm. Dr Yunus Yılmaz ( KARS ÖZEL ÇOCUK DOKTORU, SÜNNET, HACAMAT, PRP, AKAPUNKTUR)

AdresCumhuriyet, İsmet İnönü Cd. No:6, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Op Dr Hacer Paşaoğlu Yağcı (HACAMAT)

AdresCumhuriyet, İsmet İnönü Cd. No:6 D:Kat 3, 36000 MERKEZ/Kars, Türkiye

Kars Harakani Devlet Hastanesi

AdresMerkez, Yenişehir, İsmail Aytemiz Blv. No:55, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*