İstanbul Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

İstanbul’daki hacamat tedavi merkezleri ve bunlarla ilgili adres iletişim telefon bilgilerini paylaşacağımız bilgilendirme yazısından sizinle ilgili hacamat hakkında bilmediğiniz birçok faydalı bilgileri paylaşacağız.

Hacamat tedavisinin geçmişi , tarih öncesi döneme dayanan geleneksel bir alternatif tıp tedavi uygulamasıdır. Bazı kaynaklardan milattan önce 2000 yıllarına dayandırıldığı görülmekte ise de esas kaynaklardan yapılan tespitlere göre Hacamat tedavisi ilk kez milattan önce 5000 yıllarında eski antik kent Mısır’da hastalara uygulandığı görülmüştür.

Hacamat tedavisi vücudun tedavi uygulanacak bölgesine göre oturuyor vaziyette veya yüzüstü uzanarak da uygulanabilmektedir

Hacamat işlemi vücudun gerekli bölgesine steril jilet uçları ile vücuda kesikler atarak vücudun içerisinde girilmiş bulunan kirli kanın vücutta ayrışarak kupa kullanmak suretiyle vakumlama yöntemi ile bu kirli kanın çekilip dışarı atılması yöntemidir. İhtiyaç olunan bölgeye ve tedaviye göre Hacamat tedavisi bir veya birden fazla seansta uygulanabilmektedir seans sureleri ise yine tedaviyi uygulayan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir Seda genel olarak 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir

Hacamat yapan erkek işçiye haccam Deniz yine hacamat işlemi yapan kadına ise haccame denir. Hacamat tedavisinin uygulama yaşı ile ilgili yapılan araştırmalarda doktorlardan alınan bilgilere göre genel olarak 2 yaş ve üzeri olarak uygulandığı önerilmekte ve bilinmektedir.

Hacamat yaptırmaya karar veren kişilerin doktorlarına danışmadan ve gerekli tetkik kontrolleri yaptırmadan hiçbir tedaviye uygulamalara önerilmez.

Yine unutmayalım ki kronik rahatsızlığı olanların mutlaka doktor tavsiyesi almadan hacamat yaptırmaları son derece tehlikeli olabilecektir.

Türkiye’nin kalbi konumunda olan İstanbul’da Hacamat tedavisi ve hacamat merkezleri hacamat yapan kişi sayısı oldukça fazladır

Hacamat tedavisi ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli husus tedavi uygulayacak kişilerin uzman doktor veya hekim olması konusudur aksi takdirde istenmeyen olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir.

İstanbul’da Hacamat tedavisi yapan merkezlerin  adres ve iletişim numaralarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

İstanbul HACAMAT

AdresMolla Gürani, Adnan Menderes Blv. No:19, 34093 Fatih/İstanbul, Türkiye

Fzt. Vedat Ülker 

Küçükbakkalköy mahallesi Kayışdağı Caddesi 137-1 daire:7,Ataşehirİstanbul

Fizyolium Fizyoterapist ,Manuel Uygulamalar ve Egzersiz Merkezi

iletişim: 0850 333 03 88 

Uzm. Dr. Güzin Güntekin 

Merkez Efendi Mah. Mevlevihane Çıkmazı Sok. No 8,İstanbul

Güzin Güntekin Muayenehanesi

tel: 0850 333 03 88

 

Dr. Mehmet Çeliktan 

Adres

ahmet yesevi caddesi Hürriyet mah. Sedef sok. No:33 Yenibosna,İstanbul

HÜRRİYET MAHALLESİ sedef sokak no 33 A

tel: 0850 333 03 88 

 

 

Uzm. Dr. Aslıhan Çalışkan

Adres

Kartaltepe mah.Filiz Sokak Nur Apt B Blok D/15-1 bakırköy, Bakırköy, İstanbul

Uzm. Dr. Selcan Arpa

Adres

Postane mah , İlknur Sk. No:1,Tuzla, Tuzla, İstanbul

DrMKA-Dr.Mustafa Kemal Ataönder Akasya Kliniği

Adres

Akasya AVM Kent kule A2 blok kat 34 daire 237, Üsküdar, İstanbul

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*