Iğdır Hacamat Fiyatları

Iğdır Hacamat Fiyatları

Hacamat tedavisi milattan öncesine dayanan tarihçesi ile günümüz 21. yüzyıl sağlık dünyasında da sıklıkla kullanımı artan ve vücudumuzun birçok bölgesine faydası görülmekte olan bir alternatif tıp uygulaması yöntemidir.

Hacamat tedavisi tarihi ile ilgili yapılan araştırmalarda kaynaklardan edinilen bilgiye göre ilk olarak antik kent Mısır’da bu tedavi uygulanmıştır. Uygulama dönemi olarak milattan önce 5000 yılları dönemini kapsadığı bilinmektedir. Hacamat tedavisi konunun uzmanı hekim veya Doktorlar tarafından vücutta ağrı olan bölgeye uygulama şekline göre steril  uçlu jiletlerle  küçük kesikler atılarak kupa kullanılarak vakumlama yöntemi ile vücudun içerisinde dışarıdan alınan içecekler gıdalar ve başka türlü maddelerden besinlerden birikmiş toksit şeklinde oluşan kalıntıların kanın içinden temizlenerek kirli kan şeklinde dışarı atılması yöntemidir.

Asla unutulmaması gerekir ki hacamat tedavisinin uzman hekim veya doktor tarafından steril temiz bir ortamda yine temiz malzemeler kullanılarak uygulanması gerekmektedir.

Genel olarak Her mevsimde de yapılabildiği bilinen Hacamat tedavisi ülkemizde genel olarak bahar aylarında tercih edilip uygulanmaktadır hicri takvime göre ayın 17 19 21 günlerinde yapıldığında daha fazla olumlu sonuçlar alınacağı bazı kaynaklarca mevcuttur

Iğdır Hacamat Fiyatları

2022 Hacamat Fiyatları
Yapılan Yer En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Ortalama
Özel Hastane Hacamat  Fiyatları 250 TL 1.000 TL 700 TL
Özel Klinik Hacamat  Fiyatları 150 TL 300 TL 275 TL
Devlet Hastanesi veya Üniversite Hastanesi Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*