Hatay Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hatay hacamat Hatay’da hacamat yapan yerler merkezler hoca Hatay’da hacamat fiyatları ile ilgili ele alacağımız Bu yazı dizimizde sizlere bunlardan  önce Hacamat ile ilgili bir dizi bilgiler paylaşacağız.

Hacamat tedavisi vücudun istenilen bölgesinde veyahutta ağrısı tedavi gerektiren bölgesine vücuda temiz uçlu siyah tuşları ile çizikler oturarak vücutta birikmiş bulunan toki’lerden meydana gelen kirli kanın katılımını sağlamak bunların kupa kullanarak vakumlama yöntemi ile vücuttan atılmasını sağlayan vücutta rahatlama meydana getirme işlemidir.

Hacamat tedavisi uygulayan erkek  kişiye haccam bu tedaviyi uygulayan kadına ise haccame  denir.

Hacamat tedavisinin çocuklarda kaç yaşında ilgili yapılan bazı araştırmalarda elde edilen veriler de şu şekildedir çocuklarda Hacamat tedavisi için tavsiye edilen yaş 2 yaşından sonra olduğu görülmektedir. Lütfen kendimizi veya bir başkası için hacamat tedavisine başvurmaya karar verdiğimiz an mutlaka doktorunuza tanışalım ve gerekli gördüğü tetkik ve kontrolleri tahlilleri yaptıralım.

Hacamat alternatif tıp uygulaması vücudun gerektirdiği ve tedavi bölgesine göre oturmuş vaziyette veyahut da uzanarak da yapılabilmektedir.

İslam dinine göre hacamat uygulamasının sünnet olması dolayısı ile müslümanlarca hacamat yaptıran kişilerden manevi bir rahatlama da olduğu bilinmektedir. Hacamat yaptıran kişinin kendisini ruhsal olarak iyi hissetmesini yanından vücutta bir sürü fiziksel rahat damarlarda meydana getirdiği biliniyor.

Vücutta biriken stresi alıp dinlenme haline bırakan hacamat vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak hücre yenilenmesini canlanmasını tetikliyor.

Unutulmamalıdır ki kronik rahatsızlığı olan veyahutta olmayan kişilerin Hacamat tedavisi uygulamaya karar verdikten sonra mutlaka doktorlarına başvurmaları gerekmektedir lütfen sizlerde  doktor tavsiyesi almadan hiçbir tedaviye başvurmayınız

 

Hatay Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

ROSER ŞİFA TERAPİ MERKEZİ

  • 0 (552) 265 24 77
  • İletisim@rosersifa.com
  • Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı Muhriz Aksoy Apt No:91 Zemin Kat Daire:10 (Defne Hastanesi Civarı Umut Pastanesi Karşısı)

 

ORİON LİFE TİME TERAPİ MERKEZİ
AdresAtatürk Caddesi MehmetÖzgür AP. 2/6Antakya, 31030 Antakya/Hatay
Telefon0542 895 95 59

 

 

Doç. Dr. Recep Dokuyucu
Telefon 05522652477
HATAY / ANTAKYA / ÜRGEN PAŞA MAH.

 

Lotus Clinic İskenderun

Süleymaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. No:21/1, Hatay

İLETİŞİM: 0850 333 03 88

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*