Hacamat Hakkında 3

Hacamat tedavisi tarihsel geçmişine bakıldığında geleneksel bir alternatif tıp yöntemi olması dolayısıyla ilk kullanım yeri ve zamanına göre kaynaklardan elde edilen bilgilere göre bu tedavi ilk kez milattan önce 5000 yıllarında antik kent Mısır’da hastalara tedavi amaçlı kullanılmıştır

Steril işi led uçları kullanılarak vücudun tedavi gerektiren bölgesine kesikler açmak suretiyle vücutta depolanmış birikmiş olan kirli kanı dışarı çıkartarak kupa kullanılarak vakumlama sistemi ile bu kirli kanın vücuttan atılma işlemine hacamat denir

Hacamat tedavisi 2 yaşından sonra 70 yaşına kadar uygulanabilmektedir. Tedavi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabiliyor. Hacamat işlemini yapan erkeğe haccam bu işlemi uygulanan kadına ise haccame denilmektedir.

Tedavi vücudun yapılacağı bölgesine ve istenen durumda herhangi bir olumsuzluk yok ise birden fazla kez vücuda uygulanabilmektedir.

Tedavi  ile alakalı en önemli durum ise Hacamat tedavisi uygulayacak kişi veya kişilerin konu hakkında bilgili doktor veya uzman hekim olması gerektiğidir. Lütfen sizler de doktorunuza danışmadan ve istediği takdirde gerekli tetkik ve tahlilleri yaptırmadan hiçbir tedaviye başvurmanız sağlıklı mutlu günler dileriz.

Hacamat yapılan kişilerle yapılan görüşmeler sonucunda elde edilen bilgilere göre Hacamat tedavisi bir sürü faydaları sağlamaktadır bu faydalardan bazıları şu şekildedir ki baş dönmesinin ortadan kaldırılması vücuttan atması vücudun daha dinç hissetmesi vücuda bir enerji öğrenmesi halsizlik halinin ortadan kalkması kan dolaşımının hızlanması vücuttaki pis kanın vücuttan dışarı atılması ve çok daha fazla faydası mevcuttur.

Hacamat tedavisi ile ilgili bilimsel araştırmalarda her geçen gün artarak devam etmektedir.

Hacamat tedavisi uygulayan kişilerin mutlaka konunun uzmanı veya hekim çok çok önemlidir aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilecektir yine tedavilerini uygulanacağı sağlık kuruluşunun nezih bir ortam olması kullanacak malzemeleri olması gerekmektedir.

Hacamat tedavisi nasıl yapılıyor ?

Hacamat tedavisi uçlu jilet kullanılarak vücudun tedavi ihtiyacı olan sıkıntılar bölgesine kesikleri atılmak suretiyle vücutta bulunan taksitlerden meydana gelen kirli kanın vücuttan atılması ve bunun kupa kullanılarak vakumlama yöntemi ile dışarı atılması işlemidir Bu işlem yapıldığı andan itibaren vücutta bir rahatlama hissi meydana gelmektedir

Bir tedavi yaptırmaya karar veren kişilerin mutlaka doktorlarına başvurmaları ve onların görüşlerimi almadan istedikleri tetkikler varsa bunları yaptırmadan hiçbir tedaviye  başvurmamaları gerekmektedir.

Ayrıca hacamat tedavisinin sünnet olması ve konuyla ilgili hadisi şerifleri mevcut olması dolayısıyla da müslümanlar tarafından daha da dikkate alınarak ama tedavisine önem verilip uygulanmıştır

Hacamat Tedavi Fiyatları için lütfen tıklayınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*