Hacamat Hakkında 2

Hacamat tedavisi vücudun gerekli görülen tedavi gerektiren bölgesine göre vücuda siteril jiletler ve çiziklere atılı vücutta birikmiş mevcut durumdaki kirli kanı dışarı atarak Bu kanun kupalar kullanılarak vakumlama sistemi ile dışarı atılması işlemidir tedavi birkaç seansla vücuda uygulanabilmektedir

Hacamat tedavisi uygulayan erkeğe haccam tedaviyi uygulayan kadına ise haccame denilmektedir. Günümüz modern tıp tedavi yöntemlerine karşı ucuza %100 doğal bir şekilde uygulanmakta olan hacamat tedavisi geleneksel bir alternatif tıp uygulamasıdır.

Kronik rahatsızlığı olanların doktor tavsiyesi almadan ve istediği gerekli gördüğü tetkikleri tahlilleri yaptırmadan hiçbir tedaviye başvurmamaları gerekmektedir.

İslam dininde Hacamat tedavisi ile ilgili hadis-i şeriflerin bulunması dolayısıyla müslümanlarca Hacamat tedavisi ne manevi bir değer verilmekle birlikte tedaviyi uygulayan kişilere manevi bir huzur sağladığı da görülmektedir.

Faydaları saymakla bitmeyen Hacamat tedavisi vücuttaki stresi alıp vücuda daha dinç direksiyon etmesini sağlamak da birlikte vücuttaki pis kanı atarak hızlı kan dolaşımını sağlayan vücudun daha rahatlama moduna girmesini sağlamaktadır

Asla unutulmaması gereken konu ise Hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişilerin bu tedavi uygulayacak kişi veya kişileri iyice araştırıp konular hakkında uzmanı doktor ve hekim olup olmadıklarını öğrenmeleri gerektiğidir lütfen konunun ehli uzman olmayan hiç kimseye hiçbir tedavi yaptırmayın

Hacamat tedavisi geleneksel bir alternatif tıp uygulamasıdır. İslam dinine göre de sünnet olan hacamat uygulamasını müslümanlar tarafından çoğunlukla yapılan ve tedavi sonrası oldukça olumlu sonuçlar alınan bu yönde bilgilerin geri dönüşlerin sıklıkla olduğu bir tedavi yöntemidir.

Hacamat tedavisi çok eski tarihlere dayanan bir tedavi yöntemidir. Günümüz modern tıp uygulamalarına baktığımızda tedavi yöntemleri amacıyla kullanılan ilaç veya diğer katkı maddelerinin vücudumuzun farklı bölgelerine olumlu katkılar sağlıklı sonuçlar sağladığı görülse de yine vücudumuza  başkaca bilinen veya   bilinmeyen türlü türlü yan etkileri de barındırdıkları aşikar ve mevcuttur.

Tamamen Doğal olan bir alternatif tıp uygulaması olan hacamat tedavisi binlerce yıllık geçmişi ile günümüze de ışık tutmaya ve her gün yeni kitlelerce merak uyandırıp araştırılıp uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Hacamat tedavisi sünnet olması dolayısıyla da bu tedavi uygulayan kişiler de manevi bir rahatlama da mutlak surette görülmektedir. Bunun yanında vücutta gevşeme rahatlama sinirsel olarak dinme vücudun farklı bölgelerinde gevşeme ler stresi vücuttan alınması Baş dönmelerinin neredeyse ortadan kalkması vücuttaki kirli kanın temizlenmesi bel boyun ve eklem ağrılarının çok az durumlara inmesinde hacamatın faydaları görülmektedir.

Yine kaynaklardan edinilen bilgilere göre Hacamat tedavisi yaptıracak kişilerin tedavi uygulanmadan önceki iki gün içerisinde hayvansal gıdaları yememeleri terketmeleri gerekmektedir bu uygulama Hacamat tedavisi olunduktan sonraki ki 24 saat için de geçerli olacaktır.

Lütfen sizler de Hacamat tedavisi yaptırmadan önce yapacağınız ve yaptıracağınız kişilerin tedavi uygulanacak merkezin donanımı hakkında gerekli araştırmalara sahip olup daha sonra tedavi uygulamaya karar verin kronik rahatsızlığı olanların doktora danışmadan hiçbir tedavi yapması önerilmez

 

Hacamat Tedavi Fiyatları için lütfen tıklayınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*