Eylül Ayı Hacamat Günleri

Hacamat tedavisi İslam dinine göre Peygamber efendimiz tarafından uygulandığı bilinen sünnet bir geleneksel alternatif tıp uygulaması olması dolayısıyla da ayrıca bir öneme sahiptir. Hacamat yaptırmaya karar veren kişilerin acil bir durum mu yoksa dünya uydusu olan ay’ın dolunay halini aldıktan sonra küçülmeye gittiği dönem başladığı zaman aralığında tedaviyi yaptırmaya başlamalıyız bu zaman dilimi ayın çekim gücü etkisiyle vücudumuzdaki atık maddelerin cilt yüzeyine en yakın olduğu zaman dilimidir

Vücuda olan faydaları saymakla bitmeyen hacamatın belirgin bazı faydalarından bahsedecek olursak vücuttaki kılcal damarlar içerisinde birikmiş pıhtılaşmış pis bir şekilde bulunan kirli kanın dışarı atılması vücuttaki paşaların Elazığ giderilmesi vücuttaki temiz kan akışının hızlandırılması vücudu daha enerjik hissetmesini sağlanması halsizlik halinin ortadan kaldırılması gibi başlıca ve daha fazla burada sayamadığımız nice faydaları mevcuttur.

Hacamat tedavisi kaç yaşında başlar ?

Hacamat tedavisi kaç yaşında başlar sorusuna ilgili kaynaklardan alınan bilgiye göre bu tedavi başlama yaşı 2 olmakla birlikte 70 yaşına kadar tedavinin yapılabileceği öngörülmektedir.

Lütfen sizler de Hacamat tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonra doktor tavsiyesi almadan ve yine doktor veya hekim dışında kimseye bu tedaviyi uygulatmayınız.

Hacamat tedavisi hicri takvimin de sünnet olan günler belirlenirken dolunay insan fizyolojisi üzerinde olan etkisine göre belirlenmektedir.

Hacamat yöntemi modern tıbbın içerisinde başka yöntemlerle destek ve tamamlayıcı sağlık yöntemleri niteliğinde yerini almış etkili bir terapi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır Bu bakımdan Hacamat tedavisi hastalık ya da hastalık belirtisi söz konusu olduğunda ve orta hastalığın önlenmesi için her zaman uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir ihtiyaca göre zaman ve zemin gözükmeden gerçekleştirilebilen Hacamat tedavisi bütün tedavi yöntemleri için geçerli olduğu gibi Hacamat tedavisi için de geçerli bir unsur  olduğu belirtilmelidir.

Yine asla unutulmaması gerekir ki Hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişilerin hacamat günü belirlemeden önce doktorlarına başvurmaları gerektiği takdirde gerekli tetkik ve kontrolleri yaptırdıktan sonra hacamat günü ile alakalı kesin kararlarına vermeleri gerekmektedir

Hacamat tedavisi ve hacamat günleri ile alakalı birçok bilgileri paylaştığımız Bu yazı dizimizin devamında hacamat tedavisinin EYLÜL ayı hacamat günleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz sağlıklı günler dileriz.

bahar ayı hacamat günleri hacamat günleri hacamat altın günleri Eylül ayı hacamat günleri kupa tedavisi sünnet hacamat günleri

 

EYLÜL AYI HACAMAT GÜNLERİ

→ 13 Eylül Salı

→ 15 Eylül perşembe

→ 17 Eylül Cumartesi

→  19 Eylül Pazartesi

 

  • SÜNNET GÜNLER
  • DİĞER HACAMAT GÜNLERİ 
  • HACAMAT YASAK GÜNLER

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*