Erzincan Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi günden güne daha çok merak konusu olup , tez konularına dahil olan araştırılan geleneksel bir alternatif tıp uygulamasıdır. Yapılan araştırmalar sonucu vücut üzerinde olumlu birçok faydası olduğu tespit edilen ve aynı zamanda Hacamat tedavisi uygulanan kişilerle yapılan görüşmeler mülakatlar sonrasında yapılan tespitler ile görülmektedir ki Hacamat tedavisi gerçekten de çok fazla olumlu ve  sağlıklı sonuçlar meydana getirmektedir.

Hacamat tedavisi uygulayan erkek kişiye haccam tedaviyi uygulayan kadına ise haccame denilmektedir. Tedavi usul yöntemi ile şu şekilde meydana geliyor ki vücutta birikmiş olan kirli kanı vakumlama yöntemi ile kupa kullanarak Sen ücret uçlarıyla vücudun gerekli bölgesine Küçük çaplı çizikler atarak bu kirli kanı meydana çıkaran sopalarla vakum şeklinde dışarı atıp vücutta rahatlama gevşeme sağlamaktadır.

 

Hacamat tedavisinin süresi uygulayan kişiye uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebilir xd genel olarak seans suresi 30 ila 45 veya 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir.

Hacamat aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun dirençli dinç ve canlı durmasını sağlar vücuttaki alarak vücudun genel bir rahatlamaya girmesini sağlar. Bu tedaviyi ilk kez antik kent olan Mısır’da kullanılmıştır.

Bazı kaynaklarda tarihçesinin milattan önce 2000 yıllarda dayandığı bilgisi mevcut olup asıl olarak daha farklı ve birçok kaynakta ise Hacamat geleneksel alternatif tıp uygulaması tedavisinin milattan önce 5000 yıllarına dayanan bir geçmişe sahip olduğu bilgileri mevcuttur. Hacamat uygulayacak kişinin konunun uzmanı hekim olması gerekmektedir. Konuyla ilgili yeterince bilgi sahibi olmayan uzman hekim veyahut da doktor tarafından uygulanmadığı takdirde sen beğen bazı sağlık sorunları meydana gelebilir.

Lütfen sizler de doktorunuza danışmadan hiçbir tedaviye başvurmayınız

Erzincan Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

 

Erzincan bayan hacamat

AdresCumhuriyet, Bediüzzaman Cd. no20, 24000 Kavakyolu/merkez/Erzincan
Bay ve Bayan Erzincan Hacamat
iletişim. 0501 444 01 45

Dr. Ahmet Kaya Erzincan

                                                                              adres: ERZİNCAN / MERKEZ / ERGENEKON MAH.
                                                                                                            telefon: 05373724638

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*