Ekim Ayı Hacamat Günleri

Hacamat tedavisi hastalık ya da hastalık belirtisi söz konusu olmadığı durumlarda ortaya çıkabilecek hastalık durumlarında tedbir amacıyla gerçekleştirilen hadislerde belirtilen gün ve zaman dilimleri dikkate alınarak gerçekleştirilmelidir zaten genel itibarıyla en faydalı harcama tedavisini vücutta herhangi bir hastalık söz konusu olmadığı zaman yapıldığına dair bir anlayış söz konusudur Hacamat tedavisi ay takviminin ay hareketlerine göre dolunaya göre insan vücudunda oluşturduğu fizyolojik etkiler doğrultusunda belli zamanlarda ve henüz hastalık durumu söz konusu değilken uygulanması gereken ancak böylece vücutta sağlıklı etkileri gözlemlenebilen bir tedavi yöntemi olarak açıklanmaktadır hadis-i şeriflerde de belirtildiği doğrultuda Hacamat tedavisi uygulanması için normal şartlarda doğru zaman her kameri ayın ikinci haftasından sonraki günlere tekabül etmektedir.

Hacamat tedavisini uygulayan kişilere haccam uygulayan kadına ise haccame denilmektedir Hacamat tedavisi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir tedavidir 2 yaş ile 70 yaş aralığı arasında doktorların uygulamasını uygun gördüğü bu alternatif tıp tedavisi vücuda olan faydaları saymakla bitmemektedir.

Hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişilerin herhangi bir rahatsızlığı var ise devam eden sürekli bir hastalık durumu ile alakalı doktor tavsiyesi almadan ve gerekli gördüğü hallerde istediği tetkik ve kontrolleri yaptırmadan Hacamat tedavisi de dahil başka hiçbir tedaviye başvurmamaları gerekmektedir.

Hacamat tedavisi uygulanması için normal şartlarda doğru zaman her kameri ayın ikinci haftasından sonraki günlere tekabül etmektedir.

Hacamat tedavisi saat olarak bir önceki günün akşam ezanından sonra başlamak üzere hacamat gününün akşam ezanına kadar yapılabildiği bilinmektedir

Ayrıca yine Hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişilerin tedavi uygulanmadan bir gün önce ve tedavi uygulandıktan sonraki 1 gün boyunca hayvansal gıda alımına son vermeleri gerekmektedir.

Hacamat tedavisi mutlaka sağlık açısından temiz nezih steril bir ortamda tedavinin uzmanı kişiler tarafından uygulanmalıdır .

Hacamat tedavisi hicri takvime göre uygulanması gerekiyor olsa da tedaviye ihtiyacı ve hastalık durumuna göre zaman beklemeden uygulanabilmektedir.

Hacamat takvimi hicri takvime göre belirleniyor olsa bile yine takvim üzerinde miladi takvime denk gelecek günü bulabilirsiniz.

Yazımızın devamında sizler için Hacamat ile ilgili genel bilgileri verdiğimiz hacamat günlerinin hangileri olduğunu EKİM ayı içerisindeki hacamat günlerini bulabilirsiniz lütfen doktor tavsiyesi almadan hiçbir tedaviye başvurmanız sağlıklı günler dileriz..

bahar ayı hacamat günleri hacamat günleri hacamat altın günleri Ekim ayı hacamat günleri kupa tedavisi sünnet hacamat günleri

 

 

EKİM AYI HACAMAT GÜNLERİ 

 

11 Ekim Salı

♦ 13 Ekim perşembe

♦ 15 Ekim Cumartesi

♦ 17 Ekim Pazartesi

♦ 19 Ekim Çarşamba

 

  • SÜNNET GÜNLER
  • DİĞER HACAMAT GÜNLERİ 
  • HACAMAT YASAK GÜNLER

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*