Düzce Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi mi ülkemizin tüm bölgelerinde ve tüm farklı kesimlerinde olduğu gibi Düzce elimizde yaşayan vatandaşlar tarafından da günden güne daha çok araştırmalara konu olup merakla ele alınmaktadır tedavinin İslam dinine göre sünnet olduğunun bilinmesini konu ile ilgili peygamber efendimizin (s.a.v) hadis-i şeriflerini ne olduğunun bilinmesi müslümanlar tarafından bu tedaviye ayrı bir değer verilmesini gerektirmiştir . Hacamat tedavisi yaptıran kişiler ile yapılan mülakatlarda elde edilen verilere göre tedavi sonrasında vücuttaki baş ağrısının büyük oranda giderildiği vücuttaki pis kan atıldıktan sonra temiz kan dolaşımının hızlandığı ve vücuda çok güzel bir enerji verdiği vücuttaki halsizlik halinin giderilmesine büyük katkı sağladığı vücuttaki stresi aldığı metabolizmayı hızlandırdığı ve bunun yanında manevi olarak da çok iyi hissettirdiği bilgileri elde edilmiştir.

Hacamat tedavisi ilk olarak ne zaman ve nerede kimlere uygulanmıştır ?

 

Hacamat tedavisi geleneksel bir alternatif tıp tedavisi olması dolayısı ile tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır bu tedavi ilk kez milattan önce 5000 yılında Mısır antik kentinde hasta olan kişilere tedavi amacıyla kullanılmıştır.

Hacamat tedavisi ile ilgili elde edilen bir diğer veri ise bu tedavinin 2 yaşından itibaren 70 yaşına kadar uygulanabilir olduğu tespiti olmuştur.

Lütfen sizler ve Hacamat tedavisi ne karar verdikten sonra tedaviyi mutlaka uzman doktor veyahutta hekim kişi tarafından alınız

 

Düzce Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Uzm. Dr. Ebru Demir 

İletişim Bilgileri
Dr. Osman Özgür Sabah 

Kenan AYKAŞ Düzce Hacamat

e-Posta: bilgi@duzcehacamat.com

Telefon: 0 536 713 9614

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*