Çankırı Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Hacamat tedavisi Çankırı ilimizde günden güne kullanımı artarak devam edegelen bir geleneksel alternatif tıp uygulamasıdır. Acaba tedavisi uygulayan vatandaşlarla yapılan röportajlar sonucu ve de vücutlarında yapılan bir dizi gözlemler ve tespitler ile birlikte elde edilen sonuçlara göre hacamat tedavisini uygulayanlardan çok yüksek orandakilerin olumlu sonuçlar ve vücutlarında rahatlama gevşemeler gördükleri  tespit  edilmiştir.

Hacamat tedavisi vücudun Ağrı olan veyahutta ihtiyaç olan bölgesine göre sterilcat uçları ile vücudun gerekli kızmana küçük çizikler olarak vücutta bulunan kirli kanın dışarı atılması ve kupa kullanarak bu kirli kanın dışarı salınımını sağlayarak vücuttan olarak vücudun rahatlamasını gevşemesine vücutta bulunan halsizlik rahatsızlık ağrı sızı durumlarının giderilmesini sağlayarak vücutta rahatlama sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Her ayın belirli dönem ve günlerinde yapılan hacamat uygulaması genellikle ayın hicri 17 19 ve 21 günlerinde yapılması sünnet olduğu bilinmektedir.

Hacamat tedavisinin İslam dininde müslümanlarca sünnet olarak bilinmesi bu tedaviye olan ilgiyi artırmıştır

Hacamat tedavisi ile ilgili dikkat edilmesi gereken belki de en önemli husus hacamat tedavisini vücudumuza uygulanacak kişi veya kişilerin bu konu hakkında uzman hekim veya toktur olmaları ve kullandıkları malzemeleri steril olması gerekliliği ve de sağlıklı bir ortamda bu tedavinin uygulanması gerektiğidir.

Hacamat tedavisinin saymakla bitmeyen birkaç faydasını belirtecek olursak ise bunların başında baş ağrılarının giderilmesi vücuttaki halsizlik halinin ortadan kalkması dirençli hissetmek stresin vücuttan alınması daha canlı hissetme kan akışının hızlanması gibi daha birçok faydası bulunmaktadır.

Sizler de çevrenizde hacamat yaptırmış olan kişilerle görüşerek bu saydığımız faydalarının dışında daha birçok faydasının görüldüğünü kendiniz teyit edebilirsiniz

Sağlıklı bir yaşam temennisiyle..

Çankırı Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Özel Karatekin Hastanesi

AdresCumhuriyet, Atatürk Blv. No:5, 18100 Çankırı Merkez/Çankırı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*