Amasya Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

Amasya hacamat merkezleri ve yapan yerler konusu ile alakalı yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu hacamat bu ilimizde de sıklıkla kullanılan bir alternatif tıp sağlık uygulaması sonuçlarına varılmıştır. Hacamatın alternatif tıp olarak uygulanmasına başlanması tarihçesine bakıldığında tarih öncesi çağlarda antik kentlerde sıklıkla uygulanan ve sağlıklı sonuçlar alınan bir uygulama olduğu tespit edilmiştir. Hacamatın ilk kullanım dönemlerine bakıldığında tarih kitaplarında yer alan bilgilere tarihte ilk kez göre M.Ö 2000 yıllarında Mısır’da uygulandığı kaydedilmiştir konuyla alakalı belgeler de kan alma yoluyla hacamat yapıldığı tasvirleri sayfalar halinde tozlu  kitapçıklar arasında yerini almıştır.

Hacamat alternatif tedavisini uygulayan erkek kişilere haccam kadınlar için uygulama yapan kişilere yani kadın hacamatçılara ise haccame denmektedir ayak kol sırt bel baş ve boyun bölgesi omuzlar arası olarak en yaygın olarak hacamat tedavisinin uygulandığı bölgeler şeklinde bilinmektedir. Sırt ağrıları omuzlarda kaşıntılar sıklıkla görülen boyun tutulması günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen baş ağrılarını %100 doğal yolla kesin sonuçlara yakın olumlu geri dönüşler alınan hacamat uygulaması Her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih edilip uygulanmaktadır.

 

Hacamat fiyatları konusuna gelince her ilde farklılık göstermekle birlikte genel olarak fiyatlar devlet hastanelerinde 40 ile 75 ₺ arasında, özel hastanelerde ise 150 ₺ den başlamaktadır

Amasya Hacamat Merkezleri ve Yapan Yerler

  • Pir-i Şifa Hacamat
  • ADRES
    Hacılar Meydanı / AmasyaTel : 0 (535) 851 27 58

Amasya Hacamat

Adres: Şeyhcui Mahallesi  Metehan Sokak

Merkez/Amasya, Türkiye

iletişim: 0553 740 61 77

 

  • AMASYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
  • Adres Fethiye Mahallesi, Çelebi Mehmet Cd. 10/3, 05100
  • Telefon (358) 212 40 01 – (358) 218 12 04
  • E-Posta: amasya.ismbasin@saglik.gov.tr
     

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*