Ağustos Ayı Hacamat Günleri

Hacamat tedavisi ay takviminin ay hareketlerine göre insan vücudunda oluşturduğu fizyolojik tepkiler sonucunda belirli zamanlarda ve henüz hastalık durumu söz konusu değilken uygulanması gereken ancak böylece vücutta sağlıklı faydaları meydana geldiği görülebilen gözlemlenen bir alternatif tıp tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Vücut içerisinde nitelikleri bakımından zararlı ya da bozuk olan sıvıların birikmesi sonucu ortaya çıkan sağlık sorunlarının giderilmesinde çok büyük faydası tespit edilen hacamat geleneksel bir tip tedavisidir hacamat yaptırmaya karar veren kişilerin acil tedavi gerektiren bir durum olmadığı hallerde dünyamızın uydusu olan ay’ın dolunay haline geldikten sonraki küçülmeye başladığı zaman doğrultusunda tedavi yaptırmaya başlanmalıdır Bu durumun sebebi ise ayın çekim gücü etkisine vücudumuzda mevcut bulunan toksik maddelerin cilt yüzeyine en yakın olarak bulunması durumudur.

 

Daha önce herhangi bir şekilde tedavi amaçlı veyahutta botoks yaptırmak niyetiyle hiçbir şekilde hacamat yaptırmayan kişilerin tedavi yaptırmak için hicri günleri beklemesine gerek yoktur. Bunun sebebi ise hicri takvime göre hacamat yaptıracak günü beklemesi sonucunda kandaki mevcut kirli taksitlerin maddelerinin yayılması devam edecektir Bu en kısa sürede Hacamat tedavisi ile önlenmelidir

Hacamat günleri ay takvimine göre belirlenmektedir hicri takvime göre belirlenen bugünlerde yaptırılan uygulamanın daha da faydalı olabileceği düşünülmektedir hacamat takvimi çerçevesinde yapılacak olan bu uygulama olası farklı bazı durumlarda acil olması söz konusu olduğunda herhangi bir hicri veya miladi takvime uyumaya gerek kalmaksızın da yapılabilir.

Sünnet amaçlı veyahutta başka türlü keyfi veyahutta detoks maksadıyla Hacamat tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin hicri hacamat günleri içerisinde hacamat yaptırmaları herkese tavsiye edilmektedir.

Herhangi bir rahatsızlığı Ağrı sızısı olanların da yine herhangi bir takvim gününü beklemeden hacamat yaptırması gerekebilmektedir.

Hacamat Takvimi Nedir ?

Hacamat tedavisinin ne zaman uygulanacağını belirten günlerin olduğu takvime hacamat takvimi denir.

Bu takvimden miladi takvime göre herhangi bir ayın hangi gününde hacamat tedavisi yapılabileceği bilgisini bulabilirsiniz. Hacamat takviminin hazırlanmasında hicri takvimden faydalanılmıştır çünkü hicri takvim ayın hareketlerinden hareketle  hazırlanmıştır.

 

Yazımızın devamında Ağustos ayı hacamat günleri ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

AĞUSTOS AYI HACAMAT GÜNLERİ 

 

Θ 13 Ağustos cumartes

Θ 15 Ağustos Pazartesi

Θ 17 Ağustos Çarşamba

 

  • SÜNNET GÜNLER
  • DİĞER HACAMAT GÜNLERİ 
  • HACAMAT YASAK GÜNLER

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*